sık sorulan sorular

Taş Grup Rent a Car

Araç Kiralama Şartları

/ /

Araç kiralama işleminin öncesi ve sonrası için aklınızda bulunan soruları ortadan kaldırın

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.

Lüks araçlar ve ticari araçlar için 25 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmanız, diğer araç grupları için 21 yaşını doldurmuş ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi olmanız halinde Stone’dan araç kiralayabilirsiniz. Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

En az 24/saat’tir. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlara bakım ve üçüncü sahışlara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup, yakıt kiralayana aittir.

Kira bedeli kiralamanın başlangıcında nakit olarak alınır. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/4'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli Amerikan Express, Diners, Eurocard, Master Card ve Visa kredi kart sahiplerinde depozit koşulu aranmaz.

Tüm araçlarımız full Rent a car sigortalıdır.. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın STONE Car Rental ofisine ulaştırılması aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracının, aracın anahtarını,ruhsatı ve polis raporlarını şirketimize ulaştırması yeterlidir. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. İlave şoför ücreti gün/kişi için 5 €.

Tüm araçlar için fiyatlara dahildir.

Taş Grup Rent a Car bürosunun bulunduğu şehirde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Stone bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, araç başka şehirde iade edilirse, 100 € teslim ücreti alınır.

Trafik cezaları kiracıya aittir. Herhangi bir kazada, kiracının tamamen kusurlu bulunması ve kazadan sonra 48 saat içinde en yakın Stone ofisine bilgi verilmemesi durumunda, aracın serviste kaldığı süre veya aracın herhangi bir nedenle trafik tarafından alıkonulması halinde geçen süre, kiralama ücretine dahil edilir.

Dilerseniz günlük 20 € karşılığında şoför temin edebilirsiniz.

Günde 5 € karşılığında port bagaj kiralayabilirsiniz.

Bebek koltuğu isterseniz, günlük 2 € karşılığında kiralayabilirsiniz. Uzun süreli kiralamalarda fiyat 20 €.

Uzun süreli kiralamalarda özel ücret uygulanır.